Deklaracja dostpności serwisu
Deklaracja dostępności
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Darłowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony gops.darlowo.ibip.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- część plików nie jest dostępna cyfrowo
Przygotowanie deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Skróty klawiszowe
- Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
- Podmiotowa strona BIP została zaprojektowana tak, aby jak największa liczba użytkowników mogła z niej swobodnie korzystać używając różnych systemów operacyjnych i różnych przeglądarek. Dla osób słabowidzących przeznaczona jest wersja tekstowa oraz wersja o zwiększonym kontraście. Możliwa jest też zmiana wielkości czcionki tekstu w opublikowanych artykułach.
- Oprócz myszki po witrynie można się poruszać za pomocą klawiatury. Klawisz "TAB" przesunie fokus do każdej z opcji nawigacji lub linków na ekranie. Kombinacja klawiszy Shift+TAB cofnie fokus na poprzedni element nawigacji. Naciskając Enter nastąpi przejście do zaznaczonego odnośnika. Używając strzałek "w dół" i "w górę" można przewijać stronę.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić doJanusz Sokoliński — mailowo janusz.sokolinski@gminadarlowo.pl lub telefonicznie 94-314-1650.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie, podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki, poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
76-150 Darłowo ul. O. D. Tynieckiego 2
Otoczenie zewnętrzne Budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej mieści się przy ulicy O. D. Tynieckiego 2 w Darłowie. Parkingi mieszczą się przed głównym wejściem do budynku jak i ze stron bocznych budynku. Nie posiadamy wyznaczonego miejsca Parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Krawężniki chodników prowadzących do budynku są obniżone i umożliwiają bezproblemowe poruszanie się osób niepełnosprawnych w tym osób na wózku. Chodnik jest nie równy z ubytkami. Budynek ma dwa wejścia. Wejście główne od czoła budynku oraz wejście boczne. Każde z wejść posiada różnice wysokościowe tzw. progi, co utrudnia wjazd wózkiem inwalidzkim. Drzwi wejściowe są wykonane z plastiku i blachy w ciemnym brązowym kolorze. Szerokość drzwi jest odpowiednia. Na tle jasnej elewacji budynku drzwi są dobrze widoczne. Drzwi otwierane są do wewnątrz bez napędu mechanicznego. Drzwi główne są dwuskrzydłowe i umożliwiają poszerzenie otworu wejściowego o dodatkową przestrzeń. Nie wymagają jednak większej siły przy otwieraniu lub ich zamykaniu. Komunikację poziomą ograniczają różnice poziomów między pomieszczeniami, które dla bezpieczeństwa zostały oznaczone żółto czarnymi taśmami. Urząd jest przyjazny dla psów asystujących. Na ścianie przedsionka umieszczona jest tablica informacyjna dotycząca nazwy numerów pokoi i referatów lub stanowisk. Białe ściany z brązowymi drzwiami oraz kontrastującym oznaczeniem pomieszczeń w kolorze zielonym umożliwiają łatwiejsze poruszanie się osób słabo widzących. Tabliczki z numerami i nazwami referatów, pokoi znajdują się na wysokości oczu. Podłoga wykonana jest z paneli w kolorze brązowym kontrastującym z białymi ścianami. Oświetlenie wewnątrz budynku jest nowe. Pomieszczenia są jasne. Komunikacja pionowa ograniczona jest przez brak windy, choć mieści się w dwóch kondygnacjach. Aktualnie osoba niepełnosprawna ruchowo chcąc dostać się Sali spotkań lub poradnictwa na drugim piętrze, informuje o tym fakcie pracownika. Po czym pracownik schodzi na parter, do osoby niepełnosprawnej, celem załatwienia sprawy. Pozostałe osoby przemieszczają się na górne piętro schodami. Klatka schodowa jest przestrzenna. Stopnie schodów drewniane, ciemno brązowe, zakończone są profilami schodowymi antypoślizgowym w kolorze złotym. Stopnie są odpowiedniej szerokości i nachyleniu. Poręcze przy schodach są po jednej (lewej) stronie. Wykonane są z jasno brązowego drzewa. Odpowiednia grubość poręczy skutkuje łatwością uchwycenia poręczy w dłoni. Pomieszczenia higieniczno-sanitarne Budynek nie posiada łazienki dla osób niepełnosprawnych, jedyna dostępna łazienka znajduje się w piwnicy, która oznaczona jest tabliczką. Prowadzą do niej schody.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Opis dostępności komunikacyjnej:
Na terenie budynku istnieje możliwość poruszania się osób niepełnosprawnych z psem przewodnikiem, nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego